Návod na to, jak se zbavit kuny na půdě rychle a bezpečně

11. 2. 2021
( https://www.distripark.cz/www/rsobrazky/velke/wild-animal-4015349_1920.jpg )

Jsme rádi za jakoukoliv zpětnou vazbu od našich nakupujících. Jeden z našich milých zákazníků se s námi podělil o svou zkušenost s vyháněním kuny z půdy, a jak se nám svěřil: „Měli jsme opravdu vážný problém. Bydlíme v pěkném, poměrně rozlehlém domě na polosamotě uprostřed přírody. Na dosti rozlehlé půdě našeho domu, jejíž podlahu jsme nechali zateplit nekrytou vrstvou papírové tepelné izolace klimatizer plus, se nám usídlila kuna. Zkusili jsme skopec, avšak bez úspěchu."

Jelikož je náš zákazník vystudovaný chemik s dlouholetou praxí v oboru, jeho řešení bylo následovné: „Chce to generovat do prostoru zápach čili plyn, který kuně bude vadit. Problém je, že naše půda je poměrně rozlehlá, ale i relativně průvětrná. Chce to tedy dostatečně výkonný zdroj generované plynné agresivní látky (např. čpavku, kys. octové apod.). Avšak jakákoli generovaná plynná látka v relativně krátké době na naší relativně průvětrné půdě vyvětrá. Takže to chce nejen dostatečně silný zdroj, ale i dostatečně dlouhodobě působící. Nakonec jsem se pro finální odzkoušení rozhodl pro dvě dostupné varianty. Buďto generovat chlor, nebo oxid siřičitý. Oxid siřičitý zvítězil. Oproti generování chloru je aplikace mnohem jednodušší a není třeba likvidovat kapalné chemické zbytky. Zkusil jsem sírové knoty i svíce určené na síření sklepů apod. S ohledem na rozlehlost půdy byly tyto použité prostředky nedostačující. Neměly prostě tu správnou výkonnost."

Náš zákazník si řekl, že to chce síru ve větším množství než u dosud použitých prostředků a nikoliv ve formě tenkých proužků, proto vyhledal na internetu náš e-shop distripark.cz, kde zakoupil
25kg balení granulované síry (velikost granulí do cca 4 mm). A dále popisuje tento postup pro aplikaci: „Následovala naprosto geniálně jednoduchá aplikace. Přiměřeně veliké, jednou sirkou snadno zapalitelné, granule síry se postupně taví a tavenina hoří relativně dlouhou dobu klidným modrým plamenem, v důsledku čehož se kompletně zaplynuje půdní prostor velmi štiplavým nedýchatelným oxidem siřičitým. Generovaný oxid siřičitý je relativně lehký, takže dobře vyplňuje celý půdní prostor, aniž by přednostně stékal do nižších poloh pod půdou, jako je tomu např. u chloru. Jak jsem poměrně rychle empiricky zjistil, stačí na naší půdě při každé aplikaci na dvou místech v kovových nádobkách zapálit hrstičku u vás zakoupené granulované síry a prostor je následně kompletně zaplynován způsobem, že je v něm naprosto nedýchatelno. Po relativně krátké době je v důsledku stávající průvětrnosti vyvětrán, ale to nevadí. Proces se dá kdykoliv velmi jednoduše i vícekrát denně opakovat."

A jak to dopadlo s kunou a její reakcí?: „Kuna okamžitě opustila prostor. Stal se pro ní nejen nepříjemným, ale naprosto neobyvatelným, v podstatě životu nebezpečným. Ona nemá schopnost analyzovat, zda je takový stav trvalý, či nikoliv. Ještě jednou zkusila znovu se nastěhovat, ale po opakovaném zásahu opět okamžitě zmizela. Další pokus o osídlení půdy jsem zatím nezaznamenal."

Díky nám má náš zákazník dostatečnou zásobu pro tento účel vhodně upravené síry a tímto velmi jednoduchým postupem může v budoucnu jednorázově či opakovaně provést aplikaci kdykoliv znovu, při jakémkoliv podezření.

Zavěrem dodává: „Je pro mne fajn, že vaše firma existuje a funguje a že jsem u vás v dostatečném množství a kvalitě mohl nakoupit to, co jsem pro řešení našeho problému potřeboval a hledal."


Velmi si ceníme této plnohodnotné recenze a tento návod na další použití naší granulované síry. Při aplikaci je nutné používat ochranné pomůcky (brýle, respirátor, rukavice).


Síru granulovanou nabízíme v 5kg nebo 25kg balení