BLOG

Může chlór přispívat ke zdravému růstu rostlin?

Jak se ukázalo, chloridy mají řadu vlastností, které pozitivně ovlivňují vývoj rostlin. Především přítomnost chloridů v půdě výrazně zrychluje vstřebávání různých minerálů. Kromě toho se podílí na procesu fotosyntézy u rostlin a také chrání před rozvojem hub. Nedostatek chloridů se může projevit v neúplné produkci bílkovin v rostlinách.

Příkladem cenného hnojiva, které je schopno poskytnout velké množství chloridu do půdy, je chlorid vápenatý. Při hnojení 100 kilogramů chloridu vápenatého se do půdy přivádí asi 32 kilogramů chloridu. Použití hnojiva umožní rychlé dodání této cenné látky do půdy. Stojí za to si pamatovat, že chloridy jsou ve vodě velmi rozpustné. Jedná se o vynikající nabídku pro ekologicky pěstované plodiny a zároveň je to alternativa k drahému síranu draselnému. V případě rostlin (jako je například řepa, celer, nebo zelí) a obilí (pšenice, žito), by hnojení mělo být provedeno za použití dávky 30-150 kg/ha po dobu 12 měsíců. Je důležité připomenout, že hnojení by se mělo rozdělit na dvě období - jaro a léto. Navrhované dávky jsou například 40-70 kg na jaře a v případě obilí dalších 30 kg hnojiva na podzim.

25 kg - 1 000 kg chloridu vápenatého můžete koupit na e-shopu distripark.cz ZDE.


*Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
Kompostování je činnost, kterou by měl zvládnout každý zahradník, který se stará o dobrý stav rostlin na své zahradě. Tvorba kvalitního kompostu trvá poměrně dlouho, ale proces můžete urychlit pomocí vhodných přípravků.

Co je to kompost?

Kompost není nic jiného než mrtvá organická hmota ve formě zeminy. Použití kompostu na zahradě je zcela bezpečné a na rozdíl od umělých hnojiv, příliš hojné použití nepoškodí rostliny a není nebezpečný pro životní prostředí. Vyrábí se z veškerého domácího a zahradního odpadu přírodního původu, který neobsahuje toxické přísady. Sbíráme trávu, suché větve, listy nebo různé kuchyňské odpadky například skořápky od vajec i zeleninové a ovocné zbytky (kromě citrusových plodů).

Je důležité, aby kusy odpadu v kompostu nebyly příliš velké. Do kompostu by tím pádem proudilo příliš mnoho vzduchu, což sníží teplotu a zpomalí se tlení shromážděného materiálu.


Jak probíhá proces kompostování?

Rozklad organických látek probíhá pomalu a trvá 6 až 12 měsíců. Pokud nám záleží na rychlejším zpracování materiálu, můžeme použít hotové kompostové přípravky, tzv. urychlovače kompostu. Díky nim je možné získat přírodní hnojivo již po několika týdnech. Přidáním v nich obsažených bakterií, vybraných mikroorganismů a enzymů do kompostu, urychluje fermentaci a degradaci rostlinného odpadu. Tyto produkty mají další výhodu v tom, že brání uvolnění nepříjemných pachů z kompostéru a zabraňují jeho hnilobě. Výborným přípravkem pro urychlení procesu kompostování je urychlovač kompostů BIOKOMPOST.

Urychlovač kompostu můžete koupit na e-shopu distripark.cz ZDE.



*Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
U lesníků, myslivců, zahrádkářů i řidičů automobilů může lesní zvěř napáchat nemilé a vysoké škody. Proto českými vědci byly vyvinuty speciální pachové ohradníky Antifer, které účinkují na bázi 1-2% roztoku nízkých mastných kyselin a jejich vonných derivátů v různé kombinaci. Přípravky byly testovány přímo na zvířecích stezkách a jsou šetrné jak ke zvířatům, tak i k životnímu prostředí.

Jelikož dlouhodobé zkušenosti ukázaly, že si zvířata na tento pach zvyknout, je proto je nutné tyto přípravky střídat. V naší nabídce najdete 6 přípravků s různým složením. Pro 100% účinek je potřeba obměňovat každých 2-4 týdnů přípravky Antifer červený, modrý a zelený. Přípravky mají různé pachy a v malých koncentracích nahrazují pachem přítomnost člověka, před kterým má zvěř respekt.

Zabydlela se u vás kuna a ničí vám auto nebo zabíjí slepice?

Speciálně vyvinutý přípravek v boji proti kunám je šetrný s velmi rychlým účinkem. Stačí jen když na nasákavý materiál několikrát vstřiknete přípravek a umístíte na požadované místo. Doba účinku je přibližně 4 týdny. Během aplikace rozhodně nezapomeňte použít ochranný oděv a ochranné rukavice! Přípravek není nebezpečný pro vaše domácí mazlíčky.

V naší nabídce naleznete ještě speciálně vyvinuté pachový ohradníky na krtky, hlodavce i lesní zvěr!

Všechny přípravky jsou 100 % z ČR mají 100% účinek a jsou ekologické!

Pachový ohradník jednoduše koupíte na e-shopu distripark.cz ZDE.
Hydroxid sodný NaOH, známý také jako louh sodný, je chemická látka, která se v průmyslových odvětvích široce používá. Kvůli silnému ničivému účinku je u včelařů využíván jako produkt pro čištění a dezinfekci úlů nebo včelařských zařízení. Jeho použití je jednou z metod prevence boje proti infekčnímu onemocnění u včel.

Před použitím hydroxidu sodného je třeba dbát na důkladné vyčištění nakaženého povrchu - to se obvykle provádí odstraněním nečistot (zbytků z vosku nebo tmelu) ze stěn úlu. Poté se nanese 2-3% vodný roztok louhu sodného na dezinfikovaný povrch štětcem nebo tamponem. Roztok je potřeba připravit vždy čerstvý a mít ho co nejteplejší. Menší prvky, jako jsou rámy, těsto apod. mohou být ponořeny do roztoku. Po ukončení dezinfekce pomocí hydroxidu sodného se musí vypláchnout stěny úlu vodou. Produkt má tendenci se shlukovat na čištěných plochách, a proto je nutno zajistit důkladné vysušení. Poznámka - je to produkt se silným žíravým účinkem, proto je nutné používat rukavice a bezpečnostní brýle.

Louh sodný - hydroxid sodný zakoupíte na e-shopu distripark.cz v sekci B2B ZDE (pouze pro firmy).


*Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
Soda na praní, také známá jako >uhličitan sodný nebo lehká sodal" > pochází ze stejné skupiny jako jedlá soda, ale její výrobní proces je trochu odlišný. Má hodně vysokou alkalitu s pH 11, což pomáhá v boji proti různým skvrnám.

Prací soda je jeden z pomocných přípravku, který má místo i jinde než pouze vedle pračky. Soda může být použita jako čistič do kuchyně, koupelny a také na hůře odstranitelné skvrny po celém domě.


Prádlo
1. Skvrny
Odstraňuje skvrny a mastnotu na bavlně a lnu. Stačí jen namočit v silném roztoku sody na praní a vody (pokud je to nutné, tak i přes noc) a poté stačí normálně vyprat. Odstraňuje mastnotu, krev, inkoust, skvrny od kávy a čaje.

2. Jemné prádlo
Pro ruční praní jemného prádla použijte teplou vodu a mírný roztok uhličitanu sodného. Před použitím mycího roztoku vždy látku otestujte na stálobarevnost.

3. Změkčování vody
Uhličitan sodný se již dlouho používá pro změkčení tvrdé vody. Stačí přidat půl hrnku sody na 1 prací cyklus. Také zlepšuje účinnost praní v pračce a snižuje riziko usazování vodního kamene.


Kuchyně
4. Trouba, grily, grilovací plechy
Rozpusťte půl hrnku uhličitanu v 3,5 litru teplé vody. Pro odstranění připálenin nechte působit alespoň 30 minut. Poté dobře opláchněte a osušte. Pro velmi odolné skvrny rozprašte sodu na houbičku a poté vyčistěte povrch trouby nebo pánve.

5. Odsavače a ventilátory
Aby odsavače par a ventilátory byly bez mastnoty a špíny, rozpusťte půl hrnku sody ve 3,5 litrech teplé vody a poté jednotlivé části omyjte. Nakonec dobře opláchněte.

6. Hrnce, pánve a ostatní nádobí
Pro odstranění mastnost a připálenin z kuchyňského nádobí, přidejte do hrnce či pánve pár lžic sody, horkou vodu a trochu přípravku na mytí nádobí. Přiveďte k varu a poté nechte vařit po dobu 15 minut. Nepoužívejte na hliníkové nádobí.

7. Čištění konvic, hrníčků a termosek
Hnědé skvrny od čaje nebo kávy mohou být velmi odolné. Namočte nádobí na 1 hodinu nebo nechte působit přes noc v roztoku teplé vody a uhličitanu sodného.

8. Potřeby do domácnosti z plastu
Vyčistěte a osvěžte odpadkové koše, umělé ubrusy, sprchové závěsy nebo malé plastové kryty v roztoku půl hrnku sody rozpuštěné ve 3,5 litrech teplé vody. Vyčištěte povrchy a opláchněte.

9. Mytí nádobí
Prací soda je přírodní alternativa k tekutému přípravku na mytí nádobí. Používejte středně teplý až horký roztok. Nepoužívejte na hliník!

10. Krájecí prkýnka
Čistěte pravidelně v roztoku sody pro odstranění pachů, aniž byste nakazili jídlo. Poté pořádně opláchněte.

11. Mopy a hadry na mytí
Namočte do silného roztoku sody a horké vody pro odstranění mastnoty a špíny.

12. Ucpané odpady
Mycí soda je výborná pro udržení čistého odtoku, protože i když je zásaditá, není tak žíravá jako ostatní běžné dostupné produkty na bázi louhu. Pro čistý odtok používejte jednou týdně. Nalejte Ľ hrnku do odpadu a poté zalijte vodou. Pokud již máte ucpaný odpad, zkuste vlít 1 hrnek sody do odpadu a poté zalijte 3 hrnky vařící vody. Zopakujte 2-3 krát.


Koupelna
13. Vany, umývadlo, sprchy
Pravidelně používejte roztok pro očistění vany, umývadla a sprchy. Důkladně očistěte a dobře opláchněte. Zbavíte se tím mastnoty, mýdlových skvrn a vodního kamene.

14. Toalety
Nasypte mycí sodu do mísy a poté ji spláchněte. Pomáhá v boji proti ucpání a zároveň čistí a osvěží záchodovou mísu. Sodu lze použít i na záchodový kartáč.

15. Podlahy a vinylové dlaždice
Vyčistěte podlahu koupelny v obyčejném roztoku sody a vody. Keramické nebo vinylové dlaždice se krásně vyčistí.

16. Dlaždice a spáry
Pro čisté a zářivé obklady použijte běžný roztok sody a vody. Také oživí i spáry mezi dlaždicemi.

17. Houbičky a hřebeny
Pro jejich osvěžení a zbavení mastnoty namočte do roztoku sody a teplé vody.

18. Okna, zrcadla a kachličky
Použijte velmi jemný roztok sody a vody. Okna i zrcadla se budou zářivě lesknout!


Automobily

19. Čelní sklo
Jemný roztok mycí sody pomůže odstranit mouchy, brouky a nečistoty.

20. Poklice na kolo
Použijte obvyklý roztok sody pro odstranění nečistot a mastnost. Nepoužívejte na kola z hlinikové slitiny.


Zahrada

21. Ochrana proti škůdcům (molice a roztoči)
Nastříkejte na stromy nebo rostliny roztok ˝ hrnku uhlie=2>čitanu sodného a 7,5 litrů vody.

22. Terasy a zahradní chodník
Terasu dobře vyčistíte silným a horkým roztokem, který odstraní špínu ze starých a zaschlých listů a mechy. Prášek posypte přímo na mech, nechte působit přes noc a poté opláchněte. Vyvarujte se rozlití nebo postřiku přímo na rostliny.

23. Skvrny na betonu
Sodu nalijte ve větším množství na skvrnu a jemně pokropte vodou do té doby, než vznikne pasta. Nechte působit přes noc. Následující den vyčistěte vlhkým kartáčem, opláchněte a otřete povrch do čista.

24. Nábytek na terase
Nábytek z kovaného železa a polstrování vyčistíte roztokem z ˝ hrnku uhlie=2>čitanu sodného rozpuštěného v 3,5 litrech teplé vody. U kovaného železa vyčistěte kartáčem s hrubými štětinami, opláchněte hadicí a vysušte na slunci. U plastového polstrování setřete hadříkem nebo houbičkou. Nepoužívejte na hliníkový venkovní nábytek.

25. Venkovní terasa
Uhličitan sodný se rozpustí v horké vodě a terasa se vyčistí jako obvykle. Také se tímto sníží klouzavost povrchu.

26. Upravte pH ve vašem bazéně
Máte vodu v bazéně moc kyselou s nízkým pH? Rozpusťte uhličitan sodný ve vodě a přidávejte postupně do bazénu. Průběžně testujte vodu pomocí testeru na pH.

27. Zahradní nářadí
Pro snadnou údržbu pily, nůžek na živý plot, keře a křoviny vydrhněte štětcem s hrubými štětinami a roztokem sody a vody. Opláchněte a nechte vyschnout na slunci. Nepoužívejte na hliníkové nástroje.

28. Grily a vybavení
Chcete-li odstranit zaschlou mastnotu, vyčištěte mokrým kartáčem, který bude posypaný uhličitanem sodný. Také můžete namočit jednotlivé věci v roztoku sody a teplé vody. Opláchněte a vysušte. Nepoužívejte na hliník!


Různé

29. Odstraňovač zaschlé barvy
Vytvořte hustou pastu z uhličitanu sodného a vody. Namažte ji na postižené místo, nechte vyschnout a poté opláchněte.

30. Žaluzie
Běžný roztok sody a teplé vody pomůže projasnit a ochránit žaluzie před usedáním prachu. Ponořte hadřík do roztoku z ˝ hrnku sody rozpuštěné v 3,5 litrech teplé vody a žaluzie hadříkem otřete. Nebo naplňte vanu teplou vodou a přidejte prací sodu. Namočte na 15 až 30 minut, poté opláchněte a vysušte.

31. Proutěný nábytek
Proutěný nábytek bude opět čistý, když jej umyjete běžným roztokem sody a vody. Mycí soda také pomůže vytvrzovat proutky a utáhne povislá sedadla.

32. Čalounění a koberce
Prací soda je ideální na odstranění skvrn od vína. Abyste se zbavili skvrn nebo jednoduše osvěžili látku, naneste na čalounění jemný roztok. Dbejte na to, aby nedošlo k čištění vlny nebo jiných čalounických látek, protože by mohlo dojít k jejich poškození. Vždy testujte textilie na odolnost vůči barvám.


33. Odpadkové koše
Vyčištěte odpadkové koše, které používáte uvnitř i venku. Běžný roztok sody a vody je udrží čisté a bez zápachu. Silný roztok uvolní a odstraní špínu, kal a nečistoty.

34. Stříbro a stříbrné šperky
Chcete-li navrátit zářivost stříbru a stříbrným šperkům, připravte roztok z ˝ hrnku sody a 3,5 litru teplé vody a namočte na 15 minut do misky, která je olemovaná alobalem. Poškrábání na stříbře se jednoduše rozplyne. Důkladně opláchněte.

35. Krb a čištění sazí
Čištění dýmu a sazí v krbu nebo zakouřeného skla ze dveřích je snadné a bezpečné s použitím sody. Povrch omyjte v rukavicích a poté opláchněte.

Uhličitan sodný (prací sodu)
ve 4kg balení objednáte pohodlí domova online na našem e-shopu distripark.cz!

*Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
Kyselina citronová nemusí sloužit pouze jako konzervant, ale plně ji využijete i v celé domácnosti.

Přinášíme vám několik tipů, jak můžete použít tuto levnou a ekologickou alternativu k chemickým čisticím prostředkům.

1. Snadno odstraňuje skvrny a lepidla z nerezové oceli

2. Zabíjí bakterie, odstraní mastnotu a skvrny z podlahy, kuchyňské linky a stolu. Pro dezinfekci a vyčištění kuchyňské linky použijte roztok z 9 dílů vody na 1 díl
kyseliny citrónové.

3. Odvápňuje a dezinfikuje vnitřek pračky, rychlovarné konvice nebo kávovarů. Např. do prázdné pračky vložte 2 polévkové lžíce kyseliny citronové, dejte prát na minimálně 60°C a na co nejdelší cyklus.

4. Odvápňuje kohoutky a dveře od sprchy. Namíchejte roztok z 1 litru teplé vody a 2 polévkových lžic
kyseliny citronové. Nechte rozpustit ve vodě. Poté naneste na povrch, nechte působit 5 minut a vyčistěte do sucha.

5. Vyčistěte špinavá okna v roztoku 2 litrů teplé vody s 2 lžícemi
kyseliny citronové. Nastříkejte na okno a poté setřete.

6. Pro zářící toaletu nasypte 3/4 hrnku
kyseliny citronové do toaletní mísy. Nesplachujte a nechte působit přes noc. Následující den kartáčem umyjte a spláchněte.

5 kg kyseliny citrónové jednoduše objednáte z pohodlí domova na na našem e-shopu distripark.cz.



Bezpečně doručíme kurýrem až přímo k vám domů!
V nabídce máme i
prací sodu ve 4kg balení.
*Tento článek má výlučně informativní charakter. Poskytnuté doporučení, zejména u použití produktů, je jen ukázkové a nezávazně informuje o vlastnostech a možnostech používání. Proto byste před použitím produktu měli vyhledat odborníka, zda je toto specifické použití bezpečné a odůvodněné. Nezodpovídáme za použití navrhovaných řešení, a to ani ve velmi podobných situacích.
< 1  2  3  4 
 Zobrazeno 61-66 z 66