Bakterie BACTI ZS pro žumpy a septiky 100 g   (BA-0002)

Bakterie do septiku BACTI ZS je přírodní bakteriální přípravek pro likvidaci zápachu a organických usazenin nebo krust v septiku nebo žumpě.

 • odstraní nepříjemný zápach ze septiku a žumpy
 • rozloží usazeniny, kaly a pevné krusty
 • mění tuhý odpad na kapalinu
 • rozloží i toaletní papír
 • šetří Vaše peníze za častý vývoz septiku či žumpy
 • nepřetržitě čistí septik či žumpu

EXTRA účinný - obsahuje 80 miliard bakterií ve 100 g balení
Predajná cena s DPH / ks
89,00 CZK
Bacti ZS je prostředek určený pro rozklad organických nečistot, usazenin a kalů v žumpách a septicích. Působením bakterií a jimi tvořených enzymů dochází ke zkapalnění pevného organického odpadu, který se změní v nezapáchající kapalinu. Kapalinu lze posléze bez problémů čerpat, nedochází k ucpávání kanalizace ani případných trativodů. Pravidelným používáním tak odpadá časté a nákladné vyvážení a čištění septiku nebo žumpy, neboť dříve se tvořící krusty a usazeniny snižovaly využitelný obsah žumpy nebo septiku a vývoz tudíž musel být mnohem častější. Veškerý organický odpad se rozkládá zejména na vodu a CO2.


Jak fungují bakterie v septiku?

Rozkládání organického odpadu v septiku může být velmi snadné. Běžně se v septiku nachází určité množství bakterií, které jsou schopny rozkládat organický odpad, jako jsou fekálie. Přidání dalších bakterií do septiku může zvýšit obsah bakterií a tím zrychlit rozklad organického odpadu. Více než 90% organického odpadu v septiku tvoří uhlík, kyslík a vodík, které jsou obsaženy ve sloučeninách, jež produkují zápach. Tyto sloučeniny jsou neustále rozkládány bakteriemi na jednodušší látky, až jsou nakonec rozloženy na vodu a oxid uhličitý. To znamená, že rychlý a přirozený rozklad způsobí, že zápach, kal a krusty v septiku zmizí.

Naše bakteriální přípravky jsou schopny účinně rozkládat zdroje zápachu v septiku, což má za následek odstranění zápachu včetně kalů a krust.


Výhody:


 • odstraní nepříjemný zápach ze septiku nebo žumpy

 • rozloží usazeniny, kaly a pevné krusty

 • mění tuhý odpad na kapalinu

 • rozloží i toaletní papír

 • šetří Vaše peníze za častý vývoz septiku či žumpy

 • nepřetržitě čistí septik či žumpu


Upozornění:

při aplikaci musí být septik naplněný alespoň do 1/3 objemu
při aktivaci nasypte výrobek Bacti ZS vždy do vody, nikoliv naopak
po aplikaci přes sociální zařízení odpadní potrubí propláchněte malým množstvím vody, aby se výrobek dostal do septiku nebo žumpy
při aplikaci nepoužívejte v místě dávkování horkou vodu, kyseliny či louhy
po dávkování nedoporučujeme vyvážet žumpu či septik po dobu cca tří týdnů
nikdy neaplikujte bakteriální výrobek přímo bez aktivace
nezapomínejte na pravidelné dávkování, jinak se biologický proces přerušuje
neaplikujte bakteriální výrobek přímo na suchou krustu nebo suchý povrch
skladování: na suchém místě o teplotě 5 - 25°C


Návod k použití:

Potřebné množství suché směsi bakterií nasypte do vlažné vody v poměru plná odměrka (plná odměrka je cca 25 g směsi): 2 l vody, promíchejte a po 45 min. roztok vlejte do WC nebo jiného odpadu.


Dávkování:

Dávkujte jedenkrát měsíčně jednu odměrku na 2 m3 objemu žumpy nebo septiku. První dávku musíte ztrojnásobit na 3 odměrky pro 2 m3 objemu žumpy nebo septiku.
Dostupnosť:
Na sklade
Č. tovaru:
BA-0002