Hnojivo EXPERT trávníkové 2v1 s vápencem Forestina 10kg   (NG-0988)

Speciální směsné granulované vícesložkové NPK hnojivo s vápníkem a sírou je určeno k ošetření všech typů trávníků. Hnojivo je primárně určeno ke komplexní výživě travních porostů.
Predajná cena s DPH / ks
770,00 CZK
Dusík je v hnojivu obsažený ve dvou formách (nitrátové a amonné), které se liší různou dostupností dusíku pro rostliny. Část dusíku je pro rostliny dostupná bezprostředně po aplikaci, zatímco zbývající část dusíku je pro rostliny pomaleji dostupná a tím je zajištěna rovnoměrnější a dlouhodobější výživa travního porostu. V rámci druhotného efektu dochází s ohledem na obsah vápnitého dolomitu k částečné úpravě půdní kyselosti, což má příznivý efekt na snížení výskytu mechů v travním porostu.

Rozsah a způsob použití:
Hnojivo se používá k základnímu hnojení nově zakládaných travních porostů, ale i k přihnojování trávníků během vegetace. Hnojivo je vhodné ke hnojení všech druhů trávníků - sportovních i okrasných. Trávník hnojíme 1x za měsíc v uvedených dávkách v období od března do září. Hnojivo aplikujeme rovnoměrně na suchý trávník, nejlépe za použití posypového vozíku. Při nedodržení uvedených dávek hrozí poškození trávníku. Pro optimální výživu je potřeba vycházet z půdní zásoby živin a aktuální potřeby trávníku.
Doporučené dávkování v g/m2:
březen až září - 30 g/m2
celkem za rok - 210 g/m2
Zavlažování:
Dostatek vody je pro správnou funkci z hlediska výživy a vzhledu trávníku jedním z nejdůležitějších faktorů. Po hnojení doporučujeme zavlažit dávkou 10 - 15 l/m2. Nejvhodnější doba pro zalévání je časně zrána nebo večer.


Dostupnosť:
Na sklade
Č. tovaru:
NG-0988