Dynasil Clinker 1 l impregnace na cihly a keramiku   (CO-0001)

DYNASIL® CLINKER 1L je moderní impregnace na bázi chemicky aktivních hydrofobních sloučenin, určená k impregnaci savých a porézních keramických materiálů vystavených nepříznivým povětrnostním podmínkám. Díky schopnosti vytvářet silné chemické vazby se impregnace zabuduje do struktury materiálu, dodá mu hydrofobní vlastnosti a zpevní povrch. Radikální snížení absorpce vody prodlužuje životnost a chrání před pronikáním škodlivých sloučenin a znečišťujících látek rozpuštěných ve vodě.
Chrání před tvorbou výkvětů a znečištěním mechy a řasami.
Impregnace nemění vzhled povrchu, nevytváří povlak, ale může mírně prohloubit barvu.
Prodejní cena s DPH / ks
390,00 Kč
PŘÍPRAVA POVRCHU
Impregnovaný povrch by měl být rovnoměrně savý, porézní, bez výkvětů a nečistot rostlinného původu.
V závislosti na druhu kamene musí být zbytky malty a výkvěty odstraněny mechanicky nebo pomocí DYNASIL® RENOWAL KR-Eco. Povrchy, které nejsou určeny pro impregnaci, by měly být chráněny proti postříkání. Pokud dojde ke znečištění, lze impregnaci okamžitě odstranit teplou vodou se saponátem nebo jakýmkoli rozpouštědlem v krátké době.
Spáry lze impregnovat až po úplném zaschnutí.
APLIKACE
Povrch připravený pro impregnaci může být mírně vlhký, ale měl by vypadat opticky suchý. Impregnaci lze provést štětcem, válečkem nebo postřikem. Aby nedocházelo k nepřesnému a nerovnoměrnému rozložení impregnace a bylo dosaženo dostatečného nasycení materiálu, doporučujeme impregnovat ve 2 vrstvách. Druhá vrstva může být aplikována bezprostředně po nanesení první, zatímco je povrch ještě mokrý, nebo po zaschnutí na suchém povrchu. V obou případech je impregnace stejně účinná. Nenanášejte impregnaci na slunný a vyhřátý povrch.
Impregnované povrchy chraňte minimálně 24 hodin před vodou, zejména před nečistotami. Doba schnutí závisí na teplotě.
VÝDATNOST
Účinnost závisí na nasákavosti materiálu a aplikační technice. Ručně tvarované keramické cihly 4-5 m2; dlaždičkový slínek asi 7-12 m ^ 2. spotřeba by měla být odhadnuta na základě zkoušky na malé ploše.
SKLADOVÁNÍ
Skladujte v dobře uzavřených původních nádobách, na suchých a chladných místech při teplotách mezi: 5 °C - 30 °C. Doba použitelnosti 36 měsíců. Před impregnací by měl být proveden test na malé ploše na těžko viditelném místě, aby se vyhodnotil účinek. Proveďte test podle pokynů k aplikaci. Před provedením posouzení jej nechejte úplně vyschnout
Dostupnost:
Skladem
Č. zboží:
CO-0001
Soubor Velikost
Technický list Technický list 351,89 kB