Při použití obyčejné posypové soli je důležité si pamatovat vliv chemických látek nejen na samotný povrch, ale i na jeho bezprostřední okolí. Bohužel na našich silnicích, chodnících, parkovištích atd., stále vládne použití posypové soli (chloridu sodného) jako široce používaný odmrazovací prostředek.

Jak se zbavit sněhu a ledu levně?

Posypová sůl je o něco levnější  [...]
Jak dobře dezinfikovat varné zařízení v pivovaru?

Bude lepší použít chlornan sodný (NaClO) anebo louh sodný (hydroxid sodný - NaOH)? První látka, která je široce používaná v bělících složkách, funguje velmi dobře při  [...]
Zemědělské a stavební stroje jsou velmi důležité při práci na poli nebo v lese. Zvýšená pracovní zátěž, jiný typ tažného zařízení nebo změna vlhkosti povrchu půdy mohou často zapříčinit nešťastné situace. Obzvláště vibrace mohou způsobovat řidiči vozidla zdravotní potíže. Totiž vibrace, které se přenaší přes sedadlo, můžou řidičům způsobit problémy s páteří a ty následně vést k dočasné nebo trvalé pracovní neschopnosti.

Jednoduchým řešením všech těchto problémů
 [...]
Správná dezinfekce drůbežárny je klíčovou zárukou úspěšného chovu. Proces dezinfekce by měly být zahájen jakmile se kuřata prodají. Začít by se mělo od mechanického odstranění nečistot, tedy je nutné odstranit znečištěnou podestýlku. Poté je nutné vyčistit vnitřek místnosti vodou obsahující čisticí prostředek a vodu poté zlikvidujte mimo oblast drůběžárny, aby se zabránilo dalšímu růstu bakterií.

Jedním z nejúčinnějších prostředků k dezinfekci
 [...]
Průmyslová odpadní voda, která pochází zejména z chemických zařízení, kde se vyrábí chlór ze solanky nebo celulóza, je charakteristická extrémně nízkým pH 1,0 - 3,0. Taková nízká hodnota pH průmyslové odpadní vody může být také způsobena vypouštěním velkého množství použitých roztoků z galvanizace nebo z jiných kyselých průmyslových odpadních produktů.

Většina průmyslových procesů čištění odpadních vod probíhá alkalizací, která
 [...]
Pastevní tetanie - je často zhoršená metabolická porucha, která je způsobena chybami ve výživě. Primární příčinou této tetanie je snížená hladina hořčíku v krvi zvířete z důvodu nedostatečného příjmu hořčíku z potravy.

Symptomy pastevní tetanie jsou:


 • snížená chuť k jídlu a tím snížená pastva
 •  [...]
 • V nabídce máme různé frakce písků (0,1 - 0,5 mm, 0,4 - 0,2 mm, 0,3 - 0,6 mm). Písky lze koupit ve 25 kg pytlích nebo po domluvě můžeme dodat písek v Big Bag vacích či celý 24 tunový kamion.

  Naše písky mají hygienické atesty a splňují normy
   [...]
  Vodní sklo - odkud přišlo?

  Historie vodního skla pochází z dávných dob egyptské kultury. Vyvinutý způsob „rozpouštění písku byl revoluční způsob, jak zlepšit vazebné vlastnosti stavebních pojiv. Bohužel bylo na vodní sklo zapomenuto po mnoho let. Teprve v polovině 19. století začal znovu být zájem a ve Francii vznikla první továrna na vodní sklo.

  Vodní
   [...]
  Vhodný povrch na jízdárně, stájích a padoku je základ pro bezpečnou jízdu na koni. Povrch nesmí v zimě zamrznout, jinak by mohlo dojít k uklouznutí zvířete a takové uklouznutí může způsobit vážné zranění zvířete i jezdce. Také pád z koně nepatří k bezpečným a příjemným pádům, zvláště když sedí na koni dítě nebo začínající jezdec.

  Povrch určený k jízdě na koni nesmí být prašný, jelikož prach ve vzduchu podstatně snižuje veškerou radost z jízdy.
   [...]
  1 
   Zobrazeno 1-9 z 9