Bakterie BACTI DC pro domovní ČOV 100 g   (BA-0004)

Přírodní bakterie pro domovní ČOV BACTI DC je přípravek s přírodními bakteriemi pro likvidaci zápachu a organických usazenin nebo krust a zajistí bezproblémový chod čističky odpadních vod.

 • zlikviduje zápach a pěnění
 • odstraní zbytkový kal a usazeniny
 • prodlouží životnost
 • zlepšuje a zrychluje činnost domovní ČOV
 • pomáhá obnově funkce ČOV po použití kyselin a louhů
 • jednoduché a bezpečné použití

EXTRA účinný - obsahuje 80 miliard bakterií ve 100 g balení
Predajná cena s DPH / ks
89,00 CZK
Bacti DC slouží k rozkladu zbytků organických látek v domácích čistírnách odpadních vod. Jeho použití optimalizuje provoz domácí čistírny odpadních vod, odstraňuje zbytkový kal a usazeniny, což zajišťuje bezproblémový chod čistírny odpadních vod, předchází ucpaní potrubí a eliminuje nepříjemný zápach. Bacti DC pomáhá rozkládat organické zbytky v domácí čističce odpadních vod na tekutinu bez zápachu. Tento produkt je důležitý zejména v případech, kdy má domácí čistička odpadních vod naplněnou kapacitu přijímání odpadních vod z domu.

Fungování bakterií v ČOV

Vaše domácí čistička odpadních vod (ČOV) je vybavena přirozeným zdrojem bakterií, které pomáhají rozkládat organický odpad (fekálie). Přidáním našich bakterií zvýšíte počet bakterií v ČOV (až 10krát!) a tím výrazně urychlíte rozklad organického odpadu (fekálií). Téměř 90% organického odpadu se skládá z uhlíku, kyslíku a vodíku, které v ČOV tvoří sloučeniny, jež produkují zápach. Tyto sloučeniny bakterie rozkládají na jednodušší látky, dokud nevytvoří vodu (H2O) a oxid uhličitý (CO2), který se uvolňuje jako plyn do ovzduší, zatímco voda H2O odchází z ČOV. Tento rychlý a přirozený rozklad eliminuje zápach způsobený organickým odpadem. Přidání bakteriálního přípravku výrazně snižuje objem kalu v domácí čističce, což umožňuje snížit náklady a frekvenci vyvážení a čištění ČOV od nánosu kalu v sedimentačním prostoru.

Bakteriální přípravky tedy účinně rozkládají zdroje zápachu a pomáhají odstraňovat zápach z ČOV včetně kalů a krust.

Výhody:


 • zlepšuje a zrychluje činnost domovní čističky odpadních vod
 • prodlouží životnost
 • odstraní zbytkový kal a usazeniny
 • zlikviduje zápach a pěnění
 • pomáhá obnově funkce ČOV po použití kyselin a louhů
 • jednoduché a bezpečné použití


Upozornění:

při aktivaci nasypte výrobek Bacti DC vždy do vody, ne naopak
po aplikaci přes sociální zařízení odpadní potrubí propláchněte 0,5l vody, aby bakteriální výrobek odešel až do čističky odpadních vod
při aplikaci nepoužívejte v místě dávkování horkou vodu, kyseliny či louhy
nikdy neaplikujte bakteriální výrobek v suchém stavu
nezapomínejte na pravidelné dávkování, jinak se biologický proces přerušuje a dochází k tvorbě kalu a usazenin
neaplikujte bakteriální výrobek přímo na suchou krustu nebo suchý povrch
skladujte na suchém místě, teplota 5 - 25°C


Dávkování:

První dávka pro RD se 4-6 obyvateli v prvním týdnu dávkování činí čtyři odměrky (plná odměrka je cca 25 g směsi). Následně jedenkrát týdně dvě odměrky na 4 - 6 obyvatel.

Návod k použití:

Výrobek Bacti DC dávkujte do domovní čističky odpadních vod dle výše uvedeného rozpisu pomocí sociálního zařízení v domě.

Potřebné množství suché směsi bakterií nasypte do vlažné vody v poměru plná odměrka : 2l vody, promíchejte a po 45 min. roztok vlijte prostřednictvím WC do odpadového systému.
Dostupnosť:
Na sklade
Č. tovaru:
BA-0004